• Fantasy - Everybody Has One..

  Halloween


  Tak kontrowersyjne święto obok którego nie da się przejść obojętnie. Przez jednych wielbione, a przez resztę nie. Dla mnie to przede wszystkim czas, gdzie można się pobawić, przebrać i zrobić coś innego niż dotychczas. Jest wiele teorii dla tych którzy świętują, że mają nie po kolei w głowie, że to takie nie polskie i dobrze by było z tego zrezygnować. Spierać się nie mam zamiaru, bo co starsze pokolenie tym gorzej jest to przyjmowane - każdy ma prawo. Jednak nadal irytuje mnie wpieranie innym co jest dobre a co złe - ludzie przebrani sieją chaos i najlepiej będzie im pomóc. Te i podobne teksty zasłyszałam od starszych osób w sędziwym wieku - ale czy to nie nasz wybór co robimy i jak? Jeśli nie czynimy nic niemoralnego, a jedynie bawimy się w dobrym gronie, to miło spędzony czas jest zły?

  Można by o tym dyskutować bez końca. Jednak dyskryminacja przez innych jest nie do przyjęcia, zwłaszcza jeśli jest wręcz oznajmiana na cały świat i wprowadzana w centrum zainteresowań innych. Ja nie widzę w tym dniu nic szczególnego oprócz chwili na relaks, o ile mamy wolne w pracy. Kiedyś nawet będąc w stroju wiedźmy zostałam obrzucona zarzutami przez starszą panią, że "doprowadzę do apokalipsy". Niestety nietolerancja jest widoczna w naszym kraju w bardzo dużym stopniu. I nie, nie mówię tutaj o tym, że wyrażanie opinii jest czymś złym. Jedna dostawanie późniejszych wykładów o świecie niczym jak od świadka jechowy jest po prostu nienormalne.


  Przechodząc do milszej części tego dnia, to będąc w gronie przebierańców czy znajomych możemy odpocząć. Same przygotowania - czy to deserów, przystawek bądź dziwnych napoi już jest czymś nowym, fajnym. Zawsze to okazja do spotkania się z tymi, którzy nie mieli kiedy z nami spędzić paru chwil. Przechodząc dalej - jest wiele tutoriali na yt z pomysłami na przebrania, stroje, czy same posiłki. Moje ulubione dziewczyny zrobiły takowe i polecam wam je przejrzeć ;)  Świetne makijaże na tę okazje robi zaś Shaaanxo - możecie na ostatnią chwilę coś od niej wykorzystać :)
     Ja jestem za tym by świętować - jakkolwiek. Sama lubię się charakteryzować, mam przy tym dużo śmiechu i nie zrezygnuje.


  2 komentarzy:

  1. Nie tylko Shaaanxo robi świetne makijaże na Halloween :D Moją ulubienicą w tym dziale, ale profesjonalnym, jest Lex z kanału MadeYewLook.

   OdpowiedzUsuń
  2. sama bym świętowała, więc życzę udanej zabawy ze znajomymi :)
   dla mnie to bardziej relaks niż rozpaczanie nad zmarłymi

   OdpowiedzUsuń

  Każdy ma fantazje, nie tylko jedną..A ja je przedstawiam w kosmetykach i perfumach. Sprawdź i powiedz mi o swojej...

   

  About Me

  Moje zdjęcie
  Patrycja vel Gabi. Perfumoholiczka. Dziewczyna z rocznika '92. Blog będzie tak jak i jego właścicielka-pokręcony!;) Lubię dzielić się z innymi tym co mam. Mam pomysł na życie i tego się trzymam, a co będzie dalej?Czas okaże....;>

  Cooperation

  About Me

  zBLOGowani.pl

  KLUB