• Fantasy - Everybody Has One..

  Dzień Kobiet | Prezenty ♥


  Tylko pozornie jest łatwo dobrać dla kobiety odpowiedni prezent na ten szczególny dzień. Kwiaty jak najbardziej popularne i wpadające w łaski każdej z nas mogą okazać się zbyt banalne i oczywiste. Warto się pofatygować i dla ukochanej czy najlepszej przyjaciółki poświecić chwilę na wybór nawet małego drobiazgu. Czego się wystrzegać? Co jest najlepsze? Czy warto przepłacać? O tym w dalszej części posta.

  Kupowanie na ostatnią chwilę - kwestia sporna.

  Pracujemy, jesteśmy w ciągłym biegu, często też poza domem większą część swojego czasu. Ważne by na ten moment nie kupować czegoś co z pewnością będzie zalegać u obdarowanej. Wiele rzeczy na tą ostatnią chwilę jest przecenionych, kuszą, ale po głębszej myśli mogą okazać się jedynie kurzołapem. Dobrze się zastanowić i ustalić, czy faktycznie się to przyda i dana osoba się z tego ucieszy. Miałam do czynienia z przypadkiem, kiedy to chłopak swojej dziewczynie kupił doniczkę, ot zwykłą, pustą, za parę groszy. Bo była promocja, a szkoda było nie skorzystać. Szkoda słów. Prezenty na ostatnią chwilę często świadczą o tym, jak podchodzimy do danej osoby - niekiedy bukiet kwiatów czy symboliczna róża jest najrozsądniejszym wyjściem by nie strzelić sobie w kolano. Nie korzystajmy z "logiki" - lepiej kupić byle co, ale by było. Czasem same życzenia mają większą moc niż rzecz materialna, która nijak ma się do kobiety.   Co dla drugiej połówki?

  Tutaj pomysłów jest co nie miara. Można ukochaną zaskoczyć kolacją przygotowaną z myślą o niej, czy maratonem z jej ulubionym serialem. Można ją zabrać na film, który tak bardzo chciała zobaczyć, zapisać oboje na kurs tańca, czy wykupić lot balonem. Wyobraźnia nas ogranicza. Jest wiele stron gdzie można wykupić karnety/bilety na masaż w czekoladzie, zabiegi kosmetyczne, fryzjera. Wszystko zależy od tego w czym gustuje Twoja kobieta, a skoro znasz ją najlepiej wiesz co ją uszczęśliwi. Te buty co widziała ostatnim razem i oczy jej błyszczały? Wiesz co robić. A może wspólna wycieczka, rejs lub kurs rysunku? Pamiętaj by nie było nudno. A może zwyczajnie pozwolisz jej ten jeden dzień totalnie się zrelaksować i zrobisz jej czynności domowe za nią? Pomycie naczyń i zajęcie się dziećmi by mogła odpocząć to dla wielu cudowna ulga od monotonii. Zaskocz ją, spraw by się uśmiechnęła!

  Co dla siostry?


  Nie dokuczajmy jej chociaż w ten jeden dzień ;) A tak poważnie - wiesz jakiej muzyki słucha, strzel w ten punkt. Jej ulubiona płyta, bilet na koncert - ucieszy niezmiernie. Jeśli jest gadżeciarą, to każda nowinka do jej świata będzie idealna - nowe słuchawki, etui na telefon, mysz do laptopa? Wiesz co ma, czego poszukuje. Nieważne czy jest młodsza, czy mieszka z dzieciakami - znasz ją. Nie od dziś. Jeśli chcesz by poczuła się pięknie kup jej ładny szal, kolczyki bądź piękny zegarek. Kiedy sama jesteś siostrą i ona wciąż pożycza od Ciebie rzeczy, kup jej elegancką koszulę, może sukienkę. Skoro wybiera to co Ty, ucieszy ją bardzo jeśli sama jej coś wręczysz, coś tylko dla niej. Karnet na siłownie? A czemu nie! Skoro zaparcie walczy o sylwetkę, taki gest będzie większą motywacją. Sesja zdjęciowa? To będzie piękna pamiątka.

  Co dla mamy?

  Moja osobiście ucieszyła by się ze szkliwa, różnego rodzaju garnków, naczyń żaroodpornych, porcelany. Co mama to inne zachcianki. Wspólne zdjęcie oprawione w ramkę lub bujany fotel do czytania książek w chwili spokoju? Owszem. Mama to taki bohater, który robi wszystko na raz nie oczekując nic w zamian. Jest najważniejszą kobietą w naszym całym życiu. Książki, czy nawet zwykłe przygotowanie obiadu za nią to tak błahe pomysły, a jakże skuteczne. Mojej mogłabym podarować dobre wino, pyszny wyrób własnej roboty lub obraz słoneczników ( ewentualnie bukiet ) bo kocha te kwiaty. Gadżety do kuchni przyjęłaby z otwartymi rękoma, jednak raczej nie tylko ona. Moja rodzicielka jest domatorką, więc wszystko co do domu i jego wystroju jest jak znalazł - banał, a i owszem. Skoro ją cieszy, to mnie tym bardziej.

  Co dla babci?

  Babci tradycyjnie - fartuszek do gotowania, rękawice kuchenne z inicjałami, ciasto przygotowane samemu w domu. Zwyczajna laurka wraz z życzeniami w oczach babci to ogromny prezent. A może kocha teatr? Może za dawnych lat miała jakąś pasję, malowała obrazy? Przywróć jej wspomnienia i dawną młodość. Muzyka z jej ulubionymi utworami - perfect!

  A przyjaciółka?

  Zabierz ją na wspólne tańce, dobrą kawę, wręcz ulubione perfumy. Spędźcie czas razem. SPA, wieczór na ulubionych filmach. Karaoke? Wycieczka bez facetów - co lubicie. Oby było inaczej niż zawsze.  Celowo nie wymieniłam kosmetyków, bo to możemy zapewnić każdej kobiecie - dowolność jest duża w wyborze. Może być to bon podarunkowy, nie tylko na produkty kosmetyczne. Dobrym pomysłem może być bon do sklepu sportowego, z artykułami do domu, do obuwniczego, odzieżowego czy biżuteryjnego. Wy wybieracie. 

  To taki mini poradnik - enjoy!


  1 komentarzy:

  1. Raczej nie będę w ten dzień szczególnie zaskoczona, choć mąż obiecał zrobić tort, bo wtedy też mam urodziny. Zobaczymy czy będzie ;)

   OdpowiedzUsuń

  Każdy ma fantazje, nie tylko jedną..A ja je przedstawiam w kosmetykach i perfumach. Sprawdź i powiedz mi o swojej...

   

  About Me

  Moje zdjęcie
  Patrycja vel Gabi. Perfumoholiczka. Dziewczyna z rocznika '92. Blog będzie tak jak i jego właścicielka-pokręcony!;) Lubię dzielić się z innymi tym co mam. Mam pomysł na życie i tego się trzymam, a co będzie dalej?Czas okaże....;>

  Cooperation

  About Me

  zBLOGowani.pl

  KLUB